360 Koçluk

360°KOÇLUK NEDİR?

Profesyonellere Profesyonel Destek!EĞİTİM KOÇLUĞU NEDİR?


Eğitim koçluğu, eğitim ortamında bir koç ve öğrenci arasında kurulan, öğrencinin gelişimini destekleme amaçlı bir güç birliğidir.


360°KOÇLUK NEDİR?


Koçluk yaptığımız bireyin tüm yönlerine dokunabileceğimiz sistematik bir süreç olup, bu süreci yazılımla destekleme özelliğine sahip tek eğitim modeli ve yazılım sistemidir.


360°KOÇLUK SÜRECİ NASIL İŞLER?


Tüm eğitimcilerin bildiği ya da bilmesi gereken bir nokta olarak öğrenci için bir çalışma yapmak, öğrenciyi tanımakla başlar. Öğrenciyi nasıl tanıdığımız konusunda da bazı yöntemler kullanılır. Gözlem, envanterler, testler, birebir görüşmeler, soru- cevap yöntemleri, bu yöntemlerden bazılarıdır. Bu yöntemler günümüz eğitim sisteminde maalesef yeterli olmamakta, öğrenci ile ilgili yapılacak çalışmalarda işin temelini sarsacak eksiklik oluşturmaktadır. Bununla birlikte öğrenciyi tanımadaki bu geleneksel yöntemler oldukça uzun zaman almakta, enerji kaçağı oluşturmakta, yapılması gereken asıl çalışmaları ciddi ölçüde aksatmaktadır. 360°KOÇLUK bu aşamada devreye girerek yazılım temelli öğrenci tanıma sistemi ile öğrenciyi tüm boyutlarıyla, tek bir tıkla, pratik bir şekilde 80 farklı alanda tanır. Her yönüyle kullanışlı olan bu sistemle, istediğimiz kadar çok öğrenciye ulaşmak, parmaklarımızın ucunda.


4 Adımda 360° EĞİTİM KOÇLUĞU Süreci

Öğrencilerinizin koçluk sürecini sıfır hata ile tamamlamanız için geliştirdiğimiz sistem ile adım adım ilerleyerek öğrencilerinizi kolay bir şekilde KOÇLUK YAPABİLİRSİNİZ.


1. AŞAMA – TANIMA


360°KOÇLUK sistemin ilk modülü öğrenciyi tanıma üzerinden yapılandırılmıştır.

Tanımadığınız kişiyle başarıyı yakalayamazsınız.

Bir öğrenciye dair ne bilinmesi gerekiyorsa sistem içerisinde tanıma kısmında ana başlıklar halinde yer almaktadır.

80 farklı envanteri uygulamaktan tutun da tanıma adına ne yapılması gerekiyorsa tüm süreçleri görebileceğiniz, not alacağınız, değerlendirme yapabileceğiniz bir yazılımı göreceksiniz.

İlgisi, yetenekleri, eğitsel-akademik durumu, kariyer fırsatları ve engelleri gibi alanların tam haliyle analizini ve yönlendirmesini görebileceğiniz bir yazılım.


2. AŞAMA PLANLAMA


Tanıyorsanız, beraber hareket etmeye hazırsınızdır. Yola çıkabilirsiniz artık.

Planlama hangi alanlarda olacak, nasıl yapacaksınız?

Hangi araçlarla öğrenciye koçluk yaparsınız?

Hedef belirlemeyi, ders planlamalarını, akademik hedef belirlemeyi, eğitim sistem analizi gibi başlıkları öğrencinizle beraber planlayarak yola devam edebilirsiniz.


3. AŞAMA - TAKİP


Yönergelere uyan, başarıya susamış bir öğrenci ile yola çıktınız. Takiplerinizi hangi parametrelerde yapacaksınız. ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME sistemini nasıl yerleştireceksiniz? Nerelerde müdahale edeceksiniz. Ders sistemi, psikolojik durumu, motivasyon kaynakları, deneme analizleri tüm bunları görecek ve başarı garantili bir sistemi vaad edeceksiniz.


4. SONUÇLANDIRMA


Koçluk yaptığınız bireyi ve hedefini etkileyen tüm unsurların takip sürecinin sonunda neler yapılmalı, sistematik olarak nasıl bir sonuçlandırma yapmalıyım. Sonuçlandırmadan amaç nedir? Gerçekten bir sonuçlandırma mı yapacağız yoksa gelecek yıla mı hazırlayacağız?

Yukarıdaki tüm bu ana başlıkların tamamı sizin için 360°KOÇLUK ile bir tık uzağınızda olacak.

360°KOÇLUK ile başarının ve daha çok öğrencinin hayatına dokunmanın tadını çıkarın.

Koçluk süreçlerinizi ve özel ders portföyünüzü daha da profesyonelleştirin.


PEKİ 360°KOÇLUK NE SAĞLAR?


Koçluk tam donanım gerektiren bir süreçtir. Eğitim stratejinizi size özel bir yapıya dönüştüren, kolay, hatasız ve tam zamanında istediğiniz her şeyi size sunan, modüler teknolojisi sayesinde esnek ve hızlı çalışan, kolay yönetilebilir, güncel ve her anlamda ekonomik bir koçluk sistemiyle karşı karşıyasınız. 360°KOÇLUK tüm bunları ve daha fazlasını yapar, bu işlemlerin geribildirimini somut ürünlerle size sunar.


360°KOÇLUK PEK ÇOK ÖĞRENCİNİN HAYATINA DOKUNUYOR.


PEKİ YA SİZ?