Server Banu

Server Banu Türkay

Eğitim-Sınav Koçu
1972 - Talas, Kayseri, Türkiye
Değerlendirilmedi.

Haftalık Yüzyüze seans ücreti 300.00 TL

Online seans ücreti 250.00 TL

Hakkında

Server Banu Türkay
1972 İstanbul doğumluyum. Üniversite eğitimimi İşletme üzerine tamamladıktan sonra özel okul ve dershanelerde o dönemde yeni yeni başlayan ilk test ve deneme komisyonlarında görev aldım. Daha sonra ki yıllarda yolum özel bir bankanın eğitim müdürlüğü ile kesişti. İşte kariyerimin en büyük dönüm noktası da burası oldu. Değerli müdürümün de teşvikiyle önce kişisel yetkinlik eğitimlerinden, liderlik eğitimlerine, marka ve imaj yönetimlerinden, finans yönetimlerine kadar daha adını buraya sığdıramayacağım eğitimleri alarak donanımımı tamamladım. Bu süreçten sonra da kendi hazırladığım eğitimlerimi verme dönemim başladı. Hatta inanmazsınız, ilk eğitimimi vereceğim zaman müdürüme ‘bu zaman bana çok eğitimin içini nasıl dolduracağım’ diye endişelerimi dile getirmiştim. Müdürüm de ‘Banu bak bana güven başarabilirsin. Biliyorum ki iki hafta geçmeden bana gelip zaman yetmiyor lütfen eğitim süremi biraz daha uzatalım diye şikayet edeceksin. Evet eğitim derya denizmiş. Laf hiç bitmez, öğrenme hiç sonlanmaz, hayat sürekli değişimlere kapı açarmış. Bu uzmanlığımı daha sonraki yıllarda aldığım ICF Koçluk eğitimimle taçlandırarak; işime getirdiğim yeni bir bakış açısıyla değişiklikler yapmaya başladım. Neredeyse tüm Türkiye’deki şubelerimize giderek yerinde eğitimler verdim. Ülkemin her karış toprağındaki renkleri tanımakla kendimi değiştirip koçluğumla harmanladım. Emekli olduktan sonra da profesyonel yaşam koçu olarak hayatıma devam ederken, kızımın üniversite sınav yolculuğunda yaşadığımız bir dizi karışıklık beni derin araştırmalara yönlendirdi. Çünkü bir daha kimse bizim yaşadıklarımızı yaşamamalıydı. Bende bu kapsamda yaptığım araştırmalar sonucunda Akıllı Koç 360 Koçlukla tanıştım. Yazılımı ve içerdiği envanterle şu anda alanının ve Türkiye'nin tek koçluk sistemi olduğunu görünce Şahin Hocamla eğitimlerimize başladık. Dijital ve içerik anlamda bir koçun yaptıklarını gösterebilmesi zordur. Ama bu sistem, öğrenciye ve veliye verdiği net rakam ve grafiklerle tüm danışanlarımın gönlüne taht kurdu.
Ben de bu yolda edindiğim tecrübe, yetkinlik ve kendime kattığım yeni eğitimlerle, eğitim-sınav koçluğu adına hazırladığım yeni yol haritalarım ve 360 koçluk sisteminin bana verdiği kolaylıklarla artık sizlerin hayatına renk, yoluna ışık olmaya geldim.

Akademik Kariyer

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü
Akıllı Koç- 360 Koçluk Öğrenci Koçu Sertifika Programı
Rehberlik Ve Psikoloji Sertifika Programı
Programlama Sertifika Programı
Diksiyon Sertifika Programı
Reiki 1. ve 2. Seviye Eğitimi

Çalışma Prensipleri

1 – NEDEN BU İŞİ YAPIYORUM? NEDEN BU İŞE BAŞLADIM?

Aslında bu işe başlamamın en büyük sebebi kızım Ceren. YKS sınavına hazırlandığı dönemde yaşadıklarımız tam bir kabustu. Bir taraftan okul, bir taraftan dershane bir de üzerine matematikten aldığı özel ders… Herkes onu ayrı bir tarafa çekerken nereye gideceğini şaşırdı. Üstelik bu kadar yoğunluğun içerisinde öğrendiklerini tekrar edip çalışmaya da vakti kalmıyordu. Velisi olarak ben bile bu kaosu yönetemedim. Bu karmaşanın içinde kaybolup gittik. Üstelik gelen sonuçla kızımın yaşadığı duygusal travma da cabası… Yaşadığımız bu kaos ve üzüntü sonrası oturup çok düşündüm ve çok araştırdım. Doğru bildiğimiz yanlışlar, yanlış anlatılan yollar ve programı doğru yürütülmeyen bir sürecin içinde debelenip durmuştuk.
Bende aldığım o kadar eğitim, bunca yıl verdiğim dersler, yol haritalarım ve koçluğumu birleştirerek ‘bu süreç daha iyi nasıl yönetilebilirdi?’ diye sordum kendime…
VE ÇÖZÜMÜ BULDUM :) '360 Koçluk Yazılımı ve Öğren Kalsın Modellemesi'
Şimdi ise bu süreci yönetebilmenin yolunu tüm öğrencilere ulaştırabilmek adına ve yine her gün yeni bir şeyler öğrenip heybeme doldurarak, öğrencilerin hayatına dokunmaya devam etmekteyim.

2- NE YAPIYORUM?

Öğrenciye özel; sınava hazırlık dönemleri boyunca yol haritaları çıkararak planlı/programlı çalışmalarını sağlayacak zemini hazırlıyorum. İçerik detayları ve iyi bir yönlendirmeyle hayallerine giden yoldaki merdivenlere ışık tutuyorum.
En önemlisi de öğrendikleri bir bilgiyi/konuyu unutturmadan sınava girmelerini sağlayacak ‘Öğren-Kalsın’ modellemesiyle ve 360 koçluk yazılımıyla bu süreçteki en büyük engeli önlerinden kaldırıyorum.

3-BUNU KİMLER İÇİN YAPIYORUM?

LGS’ye hazırlanan 7. ve 8. Sınıf öğrencileri , Dgs'ye girecek öğrenciler ve YKS sürecine hazırlanmaya başlayan 9., 10., 11. Ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik bir çalışma yapıyorum.

4- ÖĞRENCİLERİN BENİM BU YAPTIKLARIMDAN ELDE EDECEĞİ FAYDA NEDİR?

Sınav dönemi meşakkatli bir yoldur. Bu yolda koçu olarak onlara ayna olmak gerekir. Öğrenciye bu süreçte ilham vererek kişisel potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamak gerekir. Ben de bu doğrultu da öğrenciyle beraber bir hedef belirlerim. Hedefi yolunda şimdi nerede olduğunu, gelecekte nerede olmak istediğini ve oradaki hedefe nasıl varacağımızın yolunu tek tek çizerim. Bu sayede de sürecin içinde kaybolmadan, ezilmeden ve gereğinden fazla yorulmadan hedefine doğru emin adımlarla gitmesini sağlarım. Böylelikle sınav kaygısı kalmayan öğrenci yoluna daha iyi odaklanarak başarıyı garantilemiş olur.

5- BU MESLEĞİ İCRA EDENLERDEN BENİ AYIRAN ÖZGÜN NOKTAM NEDİR?

Birincisi; güçlü, etik, kurallarına bağlı ve temel yetkinlikleriyle donanmış olduğum ICF Koçluk eğitimim ve 30 yıllık çalışma hayatımda biriktirmiş olduğum tecrübemdir.
İkincisi; bu süreçleri hem öğrenci hem veli hem de bir koç olarak deneyimleyip aldığım dersleri, yaşanmışlıkları edindiğim tecrübeyle harmanlayıp en iyisini hedefine ulaşmak isteyen öğrencilere köprü olmak için hazırlamış olmamdır.
Üçüncüsü ise öğretmen, öğrenci, veli ve koç olarak büyük bir masanın bu süreci taşıyan ayakları gibiyiz. Ve benim buradaki en önemli görevim de hepsinin dengede olmasını sağlamak. ‘Öğren-Kalsın’ modellemesiyle ve 360 koçluk yazılımı ile desteklediğim bu programla yollarını daha hızlı açmak olacaktır.

6- HAZIRLIK VE DEVAM SÜREÇLERİM NELERDİR?

a) Öğrenciyle ilk olarak görüşmeye başladığımda özel koçluk sorularımla yaklaşık 1/1.5 saatlik ilk görüşme ile öğrenciyi tanıma hedef belirleme.

b) İkinci görüşme, 2 gün sonra belirlenen hedef doğrultusunda hazırlanan yol haritaları ile ilgili bilgilendirme ve çalışma programı düzenleme üzerine olur.

c) Bundan sonraki süreçte öğrenci isteğine göre her gün görüşme, watshap üzerinden günlük takip ve değerlendirme, bilgilendirme mesajları, motivasyon görüşmeleri yapılır.

d)Haftalık görüşmelerde de haftanın değerlendirilmesi, deneme koçluğu ve yürütülen sürecin içindeki haritaların devamlılığı için çalışmalar yapılır.

e) Ara kamplar ve tam kamp programları hazırlanır süreç içerisine entegre edilir.

f) Sürekli veli bilgilendirmesi yapılarak iletişim sağlanır.

g) Öğrenci ile 7 gün 24 saat iletişim olabildiğinden dolayı ve birebir kendim ilgilendiğim için az öğrenci ile çalışmaktayım.

Yıllık Kontenjan: 10 öğrenci

7- HAYAT FELSEFEM/MOTTOM NEDİR?
Hayat küçük şeylerden oluşur. Eğer onları seversen, büyük sevinçlere dönüşürler.

Deneyim

BilgiTest Dershanesi
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
Şekerbank T.A.Ş. Genel Müdürlük Eğitim Bölümü
Desmer Bilgi ve İletişim Hizmetleri Tic. A.Ş. (Şekerbank Çağrı Merkezi) Eğitim Müdürü
Kurumsal da toplam 30 senelik eğitim yüklü iş hayatımın ardından emekli olarak 2016 yılından itibaren de eğitim koçluğu yapmaktayım.

Eğitimler ve Sertifikalar

Eğiticinin Eğitimi Eğitimi
* Pedagoji
* Neden Eğitim?
* Eğitim Vermek…
* Önce Kendimizi Tanıyalım: Karakter Analizi
* Eğitimcinin Sahip Olması Gerekenler…
* "Eğitmen" Olarak Kişisel SWOT
* Kişisel Motivasyon
* Hazırlık ve Akış Süreci
* Hazırlığın Önemi ve "Anlatım Oyunu"
* Korkularımız…
* Sunumun Planlanması – Akıl Haritası
* PPT(x) Sunusu Hazırlamanın İncelikleri
* Eğitim Ortamı ve Uygun Oturma Düzeni
* Eğitmen İletişimi
* İnsanları Karşılama ve İlk İzlenim
* Eğitmenin ve Dinleyicinin Duyguları
* Dikkati Canlı Tutabilmek…
* Provokasyonlara Dikkat – Zor Katılımcılar
* İletişim Engelleri
* Dinleyici ne bekler?
“Çatışma”dan “Uzlaşma”ya İlk Adım
Akılcı Düşünme Temel Yaklaşımı ve Akılcı Düşünme Engellerini Aşmak
Akılcı Düşünme Tuzaklarını Aşmak
Akılcı Düşünmenin Temel Yöntemi
Akılcı Düşünmenin 8 Prensibi
Eğitimciliğe Yeni Yaklaşımlar (Eğitimci Eğitimi)
İnsanların Psiko Sosyal Özellikleri
İlişki Yönetiminde Zihinsel Aşamalar
Rasyonel ve Duygusal Beklentiler
İkna Sürecini Olumsuz Etkileyen İlişkisel Hatalar
Etkili İletişim Eğitimi Uygulamaları
Etkili İletişim Teknikleri Senaryolar
Kişilik Analizi
Etkili İletişim Eğitimi Vaka Analizleri
Beden Dili Eğitimi
Başarı ve Sonuç Odaklılık Eğitimi
Çatışma Yönetimi Eğitimi
Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
Farkındalık Atölyesi
Hedef Belirleme Eğitimi
İnovasyon Eğitimi
İmaj Yönetimi Eğitimi
Stratejik Karar Verme Teknikleri Eğitimi
Motivasyon Eğitimi
Problem Çözme Teknikleri Eğitimi
Raporlama Teknikleri Eğitimi
Stres Yönetimi Eğitimi
Takım Ruhu Eğitimi / Takım Çalışması Eğitimi
Toplantı Yönetimi Eğitimi
Yaratıcılık Eğitimi
Yazışma Teknikleri Eğitimi / Yazılı İletişim Teknikleri Eğitimi
Zaman Yönetimi Eğitimi
ICF ACC (ACTP) Koçluk Sertifika Programı (1500 saat)
Ve tüm bankacılık finans ve kredi eğitimleri....