Hatice

Hatice ÖZMEN DİRİN

Eğitim Koçu, Coğrafya Öğretmeni
1987 - Sarıyer, İstanbul, Türkiye
Değerlendirilmedi.

Haftalık Yüzyüze seans ücreti 300.00 TL

Online seans ücreti 200.00 TL

Hakkında

10 yıllık mesleki tecrübemde kolej, dershane ve devlet okullarında aktif öğretmenlik yaptım. Çalıştığım her kurumda son sınıf öğrencileri ve derece grupları ile sınava hazırlıkta bire bir rehberlik ettim. Yüzlerce öğrenci ile çalışma fırsatı buldum. Kazandığım tecrübeler bana şunu gösterdi; öğrencide fedakarlık azim ve gayret olmadığı sürece hiçbir kurum, koç, özel hoca size başarı getiremez. Geçmişte sınava hazırladığım birçok öğrencim çok güzel liseler, çok iyi üniversiteler kazandı ama size de kazandırım bu benim sayemde oldu diyemem. Onlar emek verdi konfor alanlarını ( uyku, sosyal hayat, sosyal medya) terk etti, çok çalıştılar ve başardılar. Bu benim değil onların başarısıydı. Verdiğim programı bire bir yapan tavsiyelerime uyanlar hedeflerine ulaştı hatta ilk tercihlerine yerleşti. Bunun yanında programı eksik yapan, bu haftanın hedefini diğer haftaya sarkıtan da ona göre bir puan aldı. Demem o ki iş sizde bitiyor gençler. Hocam ne yapacağımı nerden başlayacağımı bilmiyorum kafam karışık plan program yapamıyorum ,bir rehbere ihtiyacım var, biri bana bu hafta bunları yapacaksın hatta falanca günün falanca saatinde yapacaksın desin ben yaparım derseniz doğru yerdesiniz.Ben burada ne kadar anlatsam da ilk seansı yapmadan ne siz tanıyabilirsiniz beni, ne de ben sizi ikna edebilirim.

KOÇLUKTAN ÖNCE BEN BİR ÖĞRETMENİM. Kızım olduktan sonra aktif öğretmenliği bırakmak zorunda kaldım. Öğretmenliği özlediğimi fark ettiğim anda mesleğe geri dönme kararı verdim. Bu sefer öğrencilere birebir dokunabileceğim alan olan EĞİTİM KOÇU olarak döndüm .Koçluk ülkemiz için yeni bir kavramken kendi adıma bunun yeni bir kavram olduğunun düşünmüyorum. İyi bir danışan olmaya çalıştığım o dönemlerde öğrencilerime aynı zamanda koçluk yaptığımı da fark ettim. Düzenli kaynak kontrolü, haftalık çizelge, deneme analizi, her türlü psikolojik destek ve motivasyon, veli görüşmeleri adı konulmamış birer koçluktu. Bunu fark ettiğim anda profesyonel bir koçluk eğitimi almaya karar verdim. Süleyman Demirel Üniversitesi'nden eğitim koçluğu sertifakası aldım. Kendimi daha da geliştirmek ve öğrencilerime faydalı olmak için 360 Koçluk ve Şahin Hoca ile çalışmaya karar verdim. Son dört yıldır da aktif koç olarak çalışmaktayım. Sizinle de çalışmayı çok isterim.
WhatsApp iletişim 0505 020 11 10
İnstagram @ozzmennur

Akademik Kariyer

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği
ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ Eğitim Koçluğu Eğitimi

Çalışma Prensipleri

*Öğrencim ile haftada bir uzun görüşme yapılır.
*WhatsApp grubundan her akşam günün özeti hakkında rapor istenir.
*Öğrenci talep ettiğinde veya ben ihtiyaç gördüğümde ikinci, üçüncü görüşme yapılır.
*360koçluk yazılımı ve akıllı defter kullanılır.
* Bir aylık deneme sürecinde yaptığım programlarda büyük eksiklikler olur ve mazeretler bitmez ise çalışmamızı sonlandırırız. Bunu baştan öğrenci ile konuşurum kabul ederse başlarız. Çünkü verdiğim emeğin hakkını almak ve sizden aldığım maddi bedelin hakkını vermek en önemli prensibimdir.
*Yaptığım online kamplara geçerli bir mazeret olmadığı takdirde katılım zorunludur.
*Düzenli kaynak kontrolü yapılır.
*Öğrencinin gidişatı ile ilgili düzenli veli görüşmeleri yapılır.
*Classroom ve Zoom üzerinden belirli aralıklarla online etütler yapılır
* Hangi kaynaklar hangi sıra ile çözülecek , hangi dersler hangi kanallardan izlenecek, özel ders veya dershane gerekli mi, evdeki çalışma şartları neler vb. birçok konuda yönlendirme bizzat yapılacak.